Anielskie Smaki - Diabelskie Atrakcje

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_41a._anielskie_smaki._fot._zbigniew_ciela_mae.jpg W dniach 18-19 czerwca 2011 roku - Aniołowo, piękna wieś w Krainie Kanału Elbląskiego, promowała swoje produkty turystyczne tworzone od lat z mozołem, ale i z polotem, i  z wielkim entuzjazmem. Zaczynali siedem lat temu zainspirowani motywem wsi tematycznych, promowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Starym Polu i Powiat Elbląski. Później przyszło wsparcie merytoryczne i finansowe Lokalnej Grupy Działania Kanału Elbląskiego, Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Starostwa Powiatowego w Elblągu i Gminy Pasłęk, ale także, przyjaciół - zwykłych ludzi. Ta pomoc, ale przede wszystkim ciężka praca Aniołowian procentuje. 

Dziś Aniołowo ma swoją markę, niepowtarzalny klimat, swój produkt turystyczny o wdzięcznej nazwie "Anielskie Smaki - Diabelskie Atrakcje", ciągle doskonalony i wzbogacany o nowe elementy. Rozwija kolejny produkt "Szlakiem Pocztyliona" wymagający jeszcze sporo pracy i doskonalenia, ale przede wszyskim dobrych dróg na całym Szlaku Pocztyliona od Janowa przez Przezmark - Pasieki - Weklice - Aniołowo - Mariankę do Pasłęka, czyli odbudowy dawnego traktu królewskiego.

Aniołowo jest już przykładem dla innych, ale lokalni liderzy tej wsi i zwykli, ale nie zwyczajni mieszkańcy, ciągle uczą się nowych rzeczy, potrafią przyjmować gości i bawić tak dobrze,  że można poczuć się tam tak jak u siebie. Potrafią także dziękować swoim mentorom, nauczycielom, opiekunom, swoim Aniołom Strużom.

Dziękuję Aniołowianom, członkom Lokalnej Grupy Działania za to, że są z nami.

S.Pańczuk