Dni Miłomłyna i mały projekt z Osi 4 LEADER

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_plakat_dni_miomyna.jpg W sobotę 6 sierpnia 2011 roku rozpoczyna się dwudniowe święto miasta i gminy – Dni Miłomłyna 2011. O godz. 18 rozpocznie się pierwszy koncert. Usłyszymy ikonę muzyki disco polo - zespół AKCENT oraz zespół „BOBI” znany z takich przebojów jak: „Chłopaki na niepogodę”, „Tyle Słońca” i „Bo z dziewczynami”. Wyjątkowym gościem wieczoru będzie Magdonna – artystka łącząca w swoich występach scenicznych elementy teatru, elektryczne techniki tańca oraz demonstrację elastyczności ciała. Nie zabraknie również zabawy tanecznej podczas występu Grupy RETRO VOICE z Gdańska, która przypomni muzyczne hity z lat 60., 70. i 80. Drugiego dnia, 7 sierpnia 2011 roku na stadionie sportowym w Miłomłynie zapowiada się świetna zabawa dla młodszych i starszych sympatyków sportu i rekreacji. Od godz. 14 zespoły juniorskie rywalizować będą w turnieju „piątek” piłkarskich, a dorośli w turnieju piłki siatkowej. Rozgrywki sportowe zakończą się meczem piłkarskim między samorządowcami a strażakami o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Miłomłyn.

Przed uroczystym rozpoczęciem obchodów Dni Miłomłyna o godz. 13. w sobotę w kościele pw. Św. Bartłomieja celebrowana będzie uroczysta msza święta w intencji mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn.

AKCENT to jeden z czołowych i najstarszych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki disco polo. Grupa istnieje od 1989 r. i w swoim dorobku ma 16 albumów i liczne przeboje, m.in. „Życie to są chwile”, „Psotny wiatr”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Biała mewa, „Pragnienie miłości”, „Moja gwiazda”, „Rodzinny dom” i „Nie żal tej miłości”.

Imprezie towarzyszyć będzie szereg atrakcji: I Mistrzostwa Miasta i Gminy Miłomłyn w siłowaniu na rękę, strefa zabaw dla dzieci, stoiska z wiejskim jadłem. Wstęp na wszystkie występy muzyczne i artystyczne będzie bezpłatny.

Dni Miłomłyna są realizowane w ramach operacji pn. „Podnoszenie jakości życia i rozwijanie aktywności społeczności lokalnej poprzez organizację imprez kulturalnych i rekreacyjnych w gminie Miłomłyn”. Operacja jest finansowana  ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013; działanie 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów.

 

Koncerty

Sobota, 6 sierpnia 2011 roku – godz. 18, Plac przy pomoście nawodnym ul. Nadleśna w Miłomłynie. Wystąpią: AKCENT, Zespół „BOBI”, Magdonna, Grupa artystyczna RETRO VOICE

 

Imprezy towarzyszące

Sobota, 6 sierpnia od godz. 8, Ranczo Winiec -  IMPACT Winiec Triatlon 2011

od godz. 16, Plac przy pomoście nawodnym ul. Nadleśna w Miłomłynie - I Mistrzostwa Miasta i Gminy Miłomłyn w siłowaniu na rękę

od godz. 18, Plac przy pomoście nawodnym ul. Nadleśna w Miłomłynie - konkursy i niespodzianki dla publiczności.

plakat_dm11_got-1

Joanna Rackiewicz - Kępka

Koordynator sieci LEADER LGD KE

Miasto i Gmina Miłomłyn