Zaproszenie do konkursu - danie główne RYBY

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_szczupak_w_galarecie.jpgStowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Iławskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w konkursie kulinarnym "Na najlepszą potrawę rybną" w kategorii osób fizycznych z terenu województwa warmińsko - mazurskiego podczas Regionalnego Święta Ryby w Iławie 21 sierpnia 2011 roku

Pierwszy etap konkursu - do 16 sierpnia 2011 r. zgłoszenie z podaniem przepisu na danie główne.

Drugi etap konkursu - 21 sierpnia 2011 r. przy Amfiteatrze w Iławie, ul. Niepodległości gotowanie dania głównego z ryby i prezentacja zgłoszonej potrawy.

W konkursie osób fizycznych  może wziąć udział tylko 6 ekip. Każde stanowisko konkursowe zostanie wyposażone przez organizatora w 2-palnikowy trzon gazowy oraz 5 kg filetów ze świeżej ryby - szczupaka. Każda z ekip przygotowuje pięć porcji do oceny przez Komisję Konkursową, jedną porcję na wystawę i pozostałe porcje dla publiczności.

Start osób fizycznych w konkursie "Na najlepszą potrawę rybną" rozpoczyna się o godz. 13:30. Czas przygotowania potrawy wynosi 120 minut. Komisja oceni potrawy ok. 15:30. Ogłoszenie wyników nastąpi około godz. 16:30.

Nagrody w konkursie to:

I miejsce - Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i sprzęt gastronomiczny o wartości 350 zł.

II miejsce - sprzęt gastronomiczny o wartości 250 zł.

III miejsce - sprzęt gastronomiczny o wartości 150 zł.

Dodatkowo atrakcyjne nagrody ufundowała Agencja Rynku Rolnego.

Blok kulinarny prowadzi dr Grzegorz Russak.

Blok kulturalny prowadzi Iławskie Centrum Kultury.

Zapraszamy osoby indywidualne do udziału w konkursie.

Lista uczestników konkursu w kategorii restauracje, zakłady gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne jest już zamknięta.

formularz_zgłoszeniowy_danie_główne_13.07.2011

Regulamin_danie_główne_13.07.2011

S.P.