Komunikacja i promocja w trzecim sektorze

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_logo_lgd_ke.jpgUlotki, plakaty, fotoreportaże, kampanie społeczne…  Już tylko do 30 września organizacje pozarządowe, które są zainteresowane otrzymaniem wsparcia w zakresie komunikacji społecznej  mogą przesyłać formularze zgłoszeniowe do projektu realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

 

„Chęć udziału w projekcie „Komunikuj się skutecznie!” zgłaszają organizacje pozarządowe z terenu całego województwa. To niezwykła szansa na wzbogacenie się o własne logo, ulotki, spot promocyjny czy środki na mini kampanię społeczną” – podkreśla koordynatorka projektu Anna Łebek-Obrycka.
Zaplanowane wsparcie przebiegało będzie dwutorowo na zasadach ustalonych indywidualnie z organizacjami, które objęte zostaną działaniami. A wszystko bezpłatnie dzięki współfinansowaniu z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Po pierwsze – analiza i wzmocnienie
Każda organizacja uczestnicząca w projekcie objęta zostanie indywidualnym wsparciem eksperta, którego wybór zależny będzie od zasobów, potrzeb i profilu jej działalności. Spotkania z ekspertami, które będą odbywały się w siedzibach organizacji, pozwolą na zlustrowanie posiadanych umiejętności, a następnie wybór wsparcia, np. wspólne tworzenie i druk ulotek promocyjnych, plakatów, banerów, realizację filmów promocyjnych czy planowanie i wdrażanie mini kampanii społecznych. 
„Wiemy, że wiele lokalnych organizacji boryka się z problemem wizualizowania swoich działań w sposób twórczy i ciekawy – dodaje koordynatorka – ten projekt, ma to umożliwić.”
Współpraca prowadzona będzie w sposób ciągły w zależności od założonych na początku ustaleń, jednak nie później niż do końca czerwca przyszłego roku.

Po drugie – edukacja
Ponadto na członków organizacji czekają edukacyjne spotkania z dziennikarzami, filmowcami czy grafikami. Każda organizacja objęta wsparciem projektowym będzie miała możliwość zgłoszenia swoich przedstawicieli na dwudniowe szkolenia wyjazdowe, które zrealizowane zostaną w dwóch obszarach tematycznych, niezbędnych do prawidłowego komunikowania ze środowiskiem.  Pierwsze z nich obejmowało będzie swoim zakresem dziennikarstwo internetowe i prasowe, drugie zaś, skupi się na filmie, fotografii i nowoczesnych mediach w promocji oraz komunikacji społecznej. Planowo oba spotkania odbędą się jeszcze w tym roku.

Rekrutacja trwa tylko do 30 września 2011 roku.  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.eswip.pl. Szczegółowych informacji o projekcie udziela Anna Łebek-Obrycka pod numerem tel. 55 236 27 16. Wszelkie zapytanie można również kierować drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt „Komunikuj się skutecznie! Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych poprzez podniesienie umiejętności komunikacji społecznej” został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

--
Anna Łebek-Obrycka, ESWIP