Goście z Côtes d'Armor w Aniołowie

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_41a._anielskie_smaki._fot._zbigniew_ciela_mae.jpgGoście z Francji z regionu Côtes d'Armor przebywający w regionie Warmii i Mazur z okazji 20 - lecia współpracy między tymi regionami, 23 października 2011 roku odwiedzili także Aniołowo. Gości witał sołtys wsi tematycznej Aniołowo - Zbigniew Cieśla i prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo - Halina Cieśla, członkowie tego stowarzyszenia: Barbara Dobrowolska i Wiesława Karczewska oraz dzieci przebrane za aniołka, diabełka i diabełko-aniołka, a także artyści z zespołu tańca z ogniem i kuglarze. 

Aniołowianie byli dwukrotnie we Francji i Francuzi odwiedzili Aniołowo również dwukrotnie. Zapowiadana jest dalsza wymiany młodzieżowych zespołów: polskiego tańca z ogniem i rokowego z Francji.  

Podczas wizyty gości z Francji w Aniołowie miałam przyjemność przedstawić sześcioletnią działalość Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu i dalsze plany związane z rozwojem turystyki rowerowej i żeglarskiej. Jest nadzieja na podjęcie współpracy Lokalnych Grup Działania w tym zakresie w nowym okresie programowania.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się obok na Facebooku.

S.Pańczuk