Rowerem przez Polskę

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_dsc03178.jpgPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ogłosiło "2012 rok - Rokiem Turystyki Rowerowej", w ramach, którego realizujemy projekt "Rowerem przez Polskę", na który wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt przewiduje zorganizowanie ogólnopolskiej akcji "Bezpiecznie na rowerze" adresowanej do wszystkich oraz konkurs "Gmina przyjazna rowerzystom" adresowany do jednostek samorządowych, a także konkursy: Turystyczna Rodzinka, plastyczny "Moja rodzina na rowerowym szlaku" i fotograficzny "Rowerzysta na szlaku".

Regulaminy konkursów znajdują się na stronie http://www.narowerze.pttk.pl/konkursy - prosimy o zapoznanie się z ich treścią i rozpropagowanie   w swoim środowisku.

W ramach realizacji zadania chcemy promować wśród wielopokoleniowego społeczeństwa zagospodarowanie czasu wolnego i prozdrowotny styl życia, a także poznawanie walorów turystyczno-krajoznawczych kraju poprzez zdobywanie Kolarskiej Odznaki Turystycznej.  Ponadto wydany zostanie poradnik dla początkujących rowerzystów "Wybieram rower", a dla rodzin przeprowadzimy warsztaty "Mama, tata, rower i ja" (rodziny najaktywniejsze w konkursie Turystyczna rodzinka). Warsztaty odbędą się 31.08-2.09.

Ważnym elementem zadania będzie międzynarodowa konferencja "Turystyka rowerowa w zjednoczonej Europie" z udziałem przedstawicieli UECT (Union Européenne de Cyclotourisme - Europejski Związek Turystyki Rowerowej), której trwałym efektem będzie publikacja pokonferencyjna. Projekt zakończy w połowie listopada konferencja podsumowująca wszystkie działania, wystawa prac laureatów i wręczenie certyfikatów gminom przyjaznym rowerzystom.

Zachęcamy do włączenia się do poszczególnych działań. Więcej na stronie www.narowerze.pttk.pl.

Inauguracja Roku Turystyki Rowerowej odbyła się 18 lutego 2012 r. w Sosnowcu (szczegóły na stronie).

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Śledzińska - sekretarz ZG PTTK ds. promocji i kontaktów zewnętrznych

+48 22 826 5735 wew. 221, +48 608 421 682