Ergonomiczne wycieczki rowerowe

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_czerwony_r-1.jpgJak podaje Elbląski Oficer Rowerowy - Marek Kamm - 22 kwietnia 2012 r. startuje nowy projekt rowerowy zatytułowany ERGOnomiczne wycieczki rowerowe.

Podstawowym założeniem organizacyjnym jest zachęcenie Elblążan do poznawania najbliższych okolic Elbląga z perspektywy rowerowego siodełka i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Udział w wycieczkach może wziąć absolutnie każdy, tempo jazdy i odległości do pokonania nikogo nie wykluczają z naszego grona. Szczególne zaproszenie kierujemy do rowerowych rodzin, których w Elblągu widać coraz więcej.

Ta rowerowa inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, dlatego też nasze wycieczki nasze będą ubezpieczane przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia, słodycze na trasie wycieczki zapewni elbląska firma cukiernicza ,,Wolność’’, a kończyć naszą jazdę będziemy w Restauracji Myśliwska w elbląskiej Bażantarni, gdzie czekać będzie na nas jeden ze specjałów myśliwskiej kuchni.

Wsparcie merytoryczne na trasach naszych wycieczek będą gwarantować pracownicy elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalnej Grupy Działania w Elblągu oraz niezrzeszone grono pasjonatów turystyki rowerowej.

Pierwsza z wycieczek będzie wiodła bocznymi drogami do Jeleniej Doliny, gdzie zawrócimy w stronę Bażantarni. Na trasie zapoznamy się z nawierzchnią asfaltową jak i odcinkami terenowymi. Do przejechania będzie około 30 km. Zapraszamy do przeczytania regulaminu wycieczki.

Startujemy z pętli na ul. Ogólnej w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 10.00

Regulamin ERGOnomicznych wycieczek rowerowych:

1. Celem wycieczek jest:

  • Aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu
  • Ukazanie piękna najbliższych okolic Elbląga
  • Doskonalenie techniki jazdy na rowerze

2. Wycieczki są bezpłatne, ubezpieczane w zakresie NNW przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia.

3. W wycieczkach mogą brać udział osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.

4. Wycieczki nie są wyścigiem, także jedziemy powoli, w tempie dostosowanym do możliwości rowerzystów. Nikt nie zostanie sam na trasie.

5. Każdy rowerzysta powinien zadbać we własnym zakresie o prawidłowy stan techniczny swojego roweru. Podczas wycieczki są tylko bardzo ograniczone możliwości naprawy.

6. Podczas wyjazdów stosujemy się do zasad ruchu drogowego, gdyż nasza jazda odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym.

7. Konieczne jest posiadanie przez uczestnika przynajmniej 1 szt. dętki właściwego rozmiaru do swojej opony, łatek, pompki oraz zestawu kluczy (tzw. niezbędnik).

8. Zalecamy jazdę w kasku.

9. Wycieczki odbywają się bez względu na pogodę. W związku z tym proszę pamiętać o właściwym ubiorze.

10. W zależności od hojności sponsorów dla każdego uczestnika wycieczki są przewidziane drobne prezenty.

11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki i szkody powstałe w czasie trwania imprezy.

12. Uczestnik we własnym zakresie odpowiada za szkody wyrządzone przez siebie wobec innych uczestników wycieczki i osób trzecich.

13. Organizatorem wycieczek jest Prezydent Miasta Elbląg we współpracy z firmą Ergo Hestia.

Źródło:

Elbląski Oficer Rowerowy