Zaproszenie na Edukacyjny Rajd Rowerowy

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_1._okadka_przewodnika.jpgSerdecznie zapraszam na Edukacyjny Rajd Rowerowy "Rowerem przez historię", który odbędzie się 7-8-9 września 2012 roku. W programie - zjazd gwiaździsty z włąsnymi rowerami lub na rowerach do Zajazdu Bankietowo-Weselnego w Dobrym 24, Gmina Godkowo. Tam o 16:00 wykładem dr Andrzeja Kilanowskiego rozpoczynamy spotkanie organizatorów turystyki, niedzielnych i wprawionych rowerzystów, chętnych wziąć udział w tworzeniu mikroproduktu turystycznego w oparciu o szlaki rowerowe, historię i krajoznawstwo. Warsztaty z produktu turystycznego drugiego dnia prowadzi Piotr Wołkowiński, a grupy rowerowe na szlakach rowerowych pilotują: Krzysztof Mieczkowski, Marek Kamm i Robert Woźniak.

Drugiego dnia trasa rajdu (45 km) prowadzi z Dobrego przez Łępno, Podągi, Lesiska, Ząbrowiec, Zimnochy, Klekotki, Skowrony, Osiek, Kwitajny Wielkie na obiad do Dobrego. Sprawdzamy efekty szkolenia opiekunów szlaków rowerowych wiosna 2012 roku w postaci oznakowanej trasy rowerowej. Po obiedzie głowimy się nad doskonaleniem oferty mikroproduktu turystycznego w oparciu o szlaki rowerwoe, histrorię i krajoznawstwo, sprawdzamy wiedzę w konkursie o LGD, LSR i histroii obszaru Kanału Elbląskiego, a wieczorem testujemy talenty w piosence turystycznej, biesiadnej i szantowej.

Kolejny dzień, bladym świtem zaczynamy na rowerowej trasie (32 km) szlakiem majątu Dohnów i Kunheimów z Dobrego przez Spędy, Gładysze, Wilczęta, Karwiny, Słobity, Karwiny, Osiek do Dobrego. Podsumowujemy rajd i sprawdzamy poziom wiedzy w kolejnym atrakcyjnym konkursie z nagrodami. 

Po obiedzie opuszczamy Dobry, każdy na własny koszt i własną odpowiedzialność.

Uczestnikom Rajdu zapewniamy: dwa noclegi z 7/8 i 8/9 września, wyżywienie od kolacji 7 września do obiadu włącznie 9 września 2012 roku, ubezpieczenie NW uczestników i OC organizatora oraz znango wykładowcę historii, międzynarodowego moderatora warsztatów, oprawę muzyczną oraz wspaniałych przewodników na trasach rajdu zaopatrzonych w plecakowe apteczki pierwszej pomocy. No i przede wszystkim przemiłych Gospodarzyzajazdu Bankietowo-Weselnego "Dolina Sadosiów" w Dobrym. 

Liczba miejsc ograniczona do 47.  O przyjęciu na rajd decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania limitu miejsc, na podstawie kart zgłoszeń potwierdzonych wpisowym.

Zapraszamy!!!

Stanisława Pańczuk - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu w imieniu wójta Gminy Godkowo, gospodarzy obiektu "Dolina Sadosiów", Komandora rajdu i opiekunów grup, wykładowców.

1._Zaproszenie_na_Rajd_2012.09.7-9

2._Program_Rajdu_2012.09.7-9_Rowerem_przez_historie

3._Regulamin_Rajdu__2012.09.7-9

4._Karta_zgloszenia_indywidualnego_Rajd_2012.09.7-9

5._Karta_zgloszenia_grupowa_2012.09.7-9