Rowerem przez historię - Edukacyjny Rajd Rowerowy

Utworzono .

prow.pngRozpoczynamy Edukacyjny Rajd Rowerowy "Rowerem przez historię" gwiaździstym zjazdem z Bartaga, Elbląga, Gdyni, Gdańska, Janowa, Jegłownika, Pasłęka, Olsztyna, Słupska, Suchacza do Dobrego w Gminie Godkowo. Tam 7 września 2012 roku wysłuchamy wykładu ks. dr Andrzeja Kilanowskiego pn. Symbioza pałacu i wioski". Wieczorem spotykamy się przy kolacji z animatorami kultury. Przeprowadzone zostaną także konkursy wiedzy nt. historii obszaru, LGD i LSR Kanału Elbląskiego.

W kolejnym dniu - 8 września 2012 roku na rowerach, z animatorem rozwoju lokalnego - Piotrem Wołkowińskim, poszukamy śladów historii oraz atrakcji turystycznych na 45 km trasie: Dobry - Łępno - Podągi - Lesiska - Ząbrowiec - Klekotki - Skowrony - Osiek - Kwitajny - Dobry. Rozwiążemy zagadki, rebusy, zadania matematyczne i sprawdzimy wiedzę historyczną oraz współpracę przy grze terenowej. Po południu zastanowimy się nad stworzeniem oferty produktu turystycznego w oparciu o rowery i historię. Wieczorem wznawimy konkurs wiedzy o obszarze LGD i LSR Kanału Elbląskiego, naukę tańców zespołowych i piosenki turystycznej.

Ostatni dzień Edukacyjnego Rajdu Rowerowego będzie poświęcony Spędom, Słobitom, Karwinomo i Wilczętom. Pokonany 32 km trasę i utrwalimy wiedzę podczas gry terenowej oraz kolejnego konkursu wiedzy o historii rodów Dohnów i Kunheimów, LGD i LSR Kanału Elbląskiego. Zastanowimy się nad ofertą turystyczną Gminy Godkowo i zaplanujemy kolejne spotkanie za rok w innej okolicy, z innymi atrakcjami związanymi ze specjalizacją tematyczną, starając się stworzyć ofertę tematycznego produktu turystycznego.

Grupy rajdowe prowadzą: Krzysztof Mieczkowski, Marek Kamm i Robert Woźniak. Gry terenowe prowadzą: Iwona Grajkowska, Diana Ścibek, Mariusz Szkłuba. Nad całością czuwa Bogdan Pańczuk i Stanisława Pańczuk. Przyjmują nas Mariusz i Małgorzata Sadowscy z Zajazdu Bankietowo Weselnego "Dolina Sadosiów" w Dobrym. Gości przywita i spędzi z nami 3 dni Wójt Gminy Godkowo Janusz Grzywalski.

S.Pańczuk