Miejskie Wycieczki Rowerowe

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_dsc03585.jpgCzas obudzić elbląskich rowerzystów ze snu zimowego, którego w sumie w tym roku nie było. Bo czy ktoś widział jakąś zimę :-).

W związku z rezygnacją ERGO Hestii ze współpracy zmianie uległa nazwa wycieczek rowerowych. W miejsce ERGOnomicznych wycieczek rowerowych od tego roku będą organizowane Miejskie Wycieczki Rowerowe. Poza zmianą szyldu ich założenia pzoostają bez zmian. 
 Elbląskie Alleycaty to dalej ta sama jazda rowerem na orientację po Elblągu. Zapisy na marcową edycję już ruszyły.  Partnerami cateringowymi tych imprez jest Tawerna Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz Bar Akademicki na ul. Wspólnej i Restauracja & Pizzeria Canapa na ul. Broniewskiego.
 Pewnie też Państwo wiecie, że wieloletnią już tradycją elbląskich rowerzystów zapoczątkowaną przez Darka Korsaka z Elbląskiej Strony Rowerowej www.bikerelblag.hg.pl  jest inauguracja sezonu rowerowego wycieczką do Stegny.
Elbląskie Morsy kończą wtedy swój sezon kąpieli, a my zaczynamy nasz sezon kręcenia korbami. Tak też będzie w tym roku, już 23 marca. Startujemy o godzinie 9.00 spod Bramy Targowej. Dystans wycieczki to około 90 km po płaskim terenie Żuław Wiślanych do przejechania w spokojnym tempie przez każdego.
 Marek Kamm

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg

Oficer Rowerowy

ds. rozwoju komunikacji rowerowej