Turystyka łączy pokolenia

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_4._samochodzik.jpg PTTK rezalizuje projekt "Turystyka łączy pokolenia", w ramach którego prowadzonych jest kilka akcji, m.in. "Wędrujmy razem". Do akcji może zgłosić się każde środowisko, które zorganizuje w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2014 roku, co najmniej trzy imprezy turystyczne integrujące turystów w różnym wieku. Środowiska, które zgłoszą się do akcji i zaproponują najbardziej pomysłowe przedsięwzięcia otrzymają od nas drobne nagrody dla uczestników organizowanych przez siebie imprez. Karta zgłoszenia jest dostępna w formie elektronicznej na stronie:
http://www.tlp.pttk.pl/wedrujemy-razem

Inną ogólnopolską akcją w projekcie "Turystyka łączy pokolenia" jest Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna. W dniu 20 września o godzinie 10.00 wyruszamy na szlaki piesze (nizinne i górskie), rowerowe, kajakowe, konne.

Chcemy zaprosić do akcji dzieci, młodzież i seniorów. Tych bardziej i mniej sprawnych. Wspólnie chcemy pokazać, że turystyka jest dla wszystkich i wspaniale łączy pokolenia na turystycznym szlaku. Zainteresowane osoby informacji mogą szukać w najbliższym oddziale PTTK a także na naszej stronie.

http://www.tlp.pttk.pl/Miedzypokoleniowa-sztafeta-turystyczna

PTTK zaprasza na ogólnopolską konferencję popularnonaukową „Międzypokoleniowe aspekty turystyki”. Konferencja odbędzie się w Zakopanem, w Hotelu PTTK „Kalatówki”, w dniach 22-24.09.2014 r. w ramach projektu „Turystyka łączy pokolenia” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Informacje http://www.tlp.pttk.pl/node/8

W ramach akcji organizujemy konkursy: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Rodzinna przygoda na szlaku”, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla młodzieży i dorosłych „Turysta-Senior”.

http://www.tlp.pttk.pl/node/3

Projekt „Turystyka łączy pokolenia” realizowany jest pod patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.