Miejskie wycieczki rowerowe

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_dsc00300_small.jpg

Celem drugiej z tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie jeden z  najstarszych kanałów żeglownych w Polsce, czyli Kanał Jagielloński łączący rzekę Elbląg z rzeką Nogat. Startujemy z Mostu Wysokiego na rzece Elbląg w niedzielę, 15 czerwca o godz. 10.00.

Sprawdzimy, jak ta zabytkowa konstrukcja hydrotechniczna z 1483 r. zachowała się do naszych czasów i spędzimy aktywnie czas na Żuławach Elbląskich.
     
     Trasa:  Elbląg-Bielnik I-Kępa Rybacka-Bielnik II-Kępki-Jazowa-Janowo-Władysławowo- Helenowo-Elbląg.
     
     W wycieczce może wziąć udział absolutnie każdy, tempo jazdy i odległość do pokonania nikogo nie wykluczają z naszego grona. Szczególne zaproszenie kierujemy do rowerowych rodzin, których w Elblągu widać coraz więcej. Dystans do przejechania to 30 km zupełnie płaskich kilometrów.
     Trasa wycieczki będzie wiodła po różnej jakości żuławskich drogach asfaltowych i gruntowych. Nie zabraknie typowych dla Żuław Wiślanych nierównych płyt drogowych, ale poradzimy sobie z tym jadąc po prostu powoli.  Na wycieczkę rekomenduję wszystkie typy rowerów poza szosowymi. Podczas jazdy będzie czas na odpoczynki i robienie zdjęć oraz spokojne rozmowy.
     
     Startujemy z Mostu Wysokiego na rzece Elbląg w niedzielę, 15 czerwca o godz. 10.00.

Marek Kamm Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg, Oficer Rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej