Miejska wycieczka rowerowa - edycja nr 3

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_1._okadka_przewodnika.jpg

Celem trzeciej z tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie zabytkowy dwór w miejscowości Dawidy położonej na Wysoczyźnie Elbląskiej. Jedziemy tam na zaproszenie właściciela, który będzie też przewodnikiem po swojej posiadłości.  Przygotuje też dla nas na miejscu ognisko z kiełbaskami.

Trasa:

ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Weklice-Aniołowo-Leszczyna-Marianka-Stegny-Dawidy-Sąpy-Borzynowo-Zalesie-Pomorska Wieś-ELBLĄG

Zapowiada się najdłuższa w historii wycieczka, a jak dodamy do tego konieczność wspinaczki na Wysoczyznę Elbląską to tym razem zapraszamy osoby z doświadczeniem wycieczkowym. Jechać będziemy w tempie dostosowanym do możliwości uczestników i nikt na trasie nie zostanie sam,  ale jednak do przejechania będzie dystans 46 km niełatwych tym razem kilometrów. 

Trasa wycieczki będzie wiodła po różnej jakości  drogach asfaltowych i gruntowych.  Na wycieczkę rekomenduję wszystkie typy rowerów poza szosowymi. Podczas jazdy będzie czas na odpoczynki i robienie zdjęć oraz spokojne rozmowy.

Ta rowerowa inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez sponsora, dlatego też nasze wycieczki są ubezpieczane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW".

Startujemy z Ronda Kaliningrad w niedzielę 21 września o godzinie 10.00

 

Regulamin

 1. Celem wycieczek jest:
 • Aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu
 • Ukazanie piękna najbliższych okolic Elbląga
 • Doskonalenie techniki jazdy na rowerze
 1. Wycieczki są bezpłatne, ubezpieczane w zakresie NNW przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW’’. Partnerami cateringowymi Miejskich Wycieczek Rowerowych jest Bar Akademicki w Elblągu oraz Tawerna Tortuga.
 2. W wycieczkach mogą brać udział osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.
 3. Wycieczki nie są wyścigiem, także jedziemy powoli, w tempie dostosowanym do możliwości rowerzystów. Nikt nie zostanie sam na trasie.
 4. Każdy rowerzysta powinien zadbać we własnym zakresie o prawidłowy stan techniczny swojego roweru. Podczas wycieczki są tylko bardzo ograniczone możliwości naprawy.
 5. Podczas wyjazdów stosujemy się do zasad ruchu drogowego, gdyż nasza jazda odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym.
 6. Konieczne jest posiadanie przez uczestnika przynajmniej 1 szt. dętki właściwego rozmiaru do swojej opony, łatek, pompki oraz zestawu kluczy (tzw. niezbędnik).
 7. Zalecamy jazdę w kasku.
 8. Wycieczki odbywają się bez względu na pogodę. W związku z tym proszę pamiętać o właściwym ubiorze.
 9. W zależności od hojności sponsorów dla każdego uczestnika wycieczki są przewidziane drobne prezenty.
 10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności
 11. Uczestnik we własnym zakresie odpowiada za szkody wyrządzone przez siebie wobec innych uczestników wycieczki i osób trzecich.
 12. Podczas jazdy i w czasie postojów obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
 13. Organizatorem wycieczek jest Prezydent Miasta Elbląg we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW’’.