Jak statki pływają nad jeziorem - film

Utworzono .

Nasyp karnicki 2017 JG 02Pod linkiem nowy film edukacyjny o Krainie Kanału Elbląskiego i pierwsze recenzje :). Zachęcam do poznawania tajemnic Kanału Elbląskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=uBzSJJ4R4JM

Wiesław Król:

Brawa dla LGD Kanał Elbląski za pomysł wykonania takiego filmu. Brawa dla realizatorów tego filmu. Z żoną kilkakrotnie płynęliśmy tym kanałem. Objechaliśmy rowerami dookoła J.Drużno. Rowerami byliśmy przy wszystkich pochylniach. Więc na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że "coś" wiemy na temat tego jedynego na świecie czynnego obiektu hydrotechnicznego. Na szczęście takie filmy powodują, że mamy możność poznać Kanał ponad to "coś" i wzbogacić swą wiedzę. Wielki walor tego filmy jest jego esencjonalny komentarz, który pozwolił zrozumieć ten temat. Można by było komentarz "przeładować" wieloma innymi informacjami ale sprawiłoby to, iż istota sprawy zostałaby zagubiona. Świetna animacja zastąpiła wiele zbędnych słów sprawiając lepsze zrozumienie tematu. Jeszcze raz BRAWO za pomysł i realizację.

Krystyna Kacprzak:

Świetny film. To co teraz mało widoczne z wody (zadrzewienia, zakrzaczenia) lub z lądu (prawie wcale) - można zobaczyć dokładnie z lotu ptaka. Plus świetna animacja, która pokazuje inżynieryjny zamysł Georga Steenkego i jego geniusz, który przetrwał tyle lat.

S.Pańczuk