Wizyta studyjna LGD Kanału Elbląskiego w Rudzienicach

Utworzono .

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu serdecznie zaprasza do udziału w wizycie studyjnej w Rudzienicach, gm. Iława 30 sierpnia 2009 roku, organizowanej w ramach projektu „Program LEADER kuźnią lokalnych liderów”, współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  Wizyta ma na celu dzielenie się doświadczeniami i praktykami zdobytymi przez Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej w Rudzienicach. Organizacja funkcjonuje od 11 lat i nieustannie podejmuje bardzo aktywne działania na rzecz swojej małej ojczyzny.  Wizyta będzie połączona z Piknikiem Historycznym zorganizowanym podczas obchodów 760 – lecia Rudzienic.

Celem projektu „Program LEADER kuźnią lokalnych liderów” jest aktywizacja i przygotowanie liderów z obszarów wiejskich do pracy na rzecz rozwoju lokalnego.  W ramach projektu odbywa się:
 12.05.2009 r.  - spotkanie rekrutacyjno-informacyjne otwierające projekt, 
 13.06.2009 r.  - wizyta studyjna w ANIOŁOWIE, gm. Pasłęk,
 30.08.2009 r.  – wizyta studyjna w RUDZIENICACH, gm. Iława,
 opracowanie poradnika z wzorami dokumentów do zakładania NGO i szablonami małych strategii wiejskich – planów odnowy wsi,
 21-23.10.2009 r.  - przeprowadzenie trzydniowych warsztatów o tematyce odpowiadającej na zapotrzebowanie uczestników (strategie małych ojczyzn, cykl życia projektu, budowanie zespołu, tworzenie stowarzyszenia),
 doradztwo eksperckie przy tworzeniu stowarzyszeń, planów odnowy miejscowości, małych projektów,
 26.11.2009 r.  - konferencja podsumowująca projekt.

Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz lokalnych liderów funkcjonujących na obszarach wiejskich 11 gmin, na terenie który działa Lokalna Grupa Działania Łączy Nas Kanał Elbląski. Bardzo proszę o potwierdzenie udziału w wizycie.

Program wizyty w Rudzienicach (Gmina Iława) oraz karta zgłoszenia udziału w załączeniu. Organizator w miarę możliwości zapewni dojazd grupowy do Rudzienic.

Program_wizyty_studyjnej_Rudzienice_30[1].08.2009_rok
Karta_zgloszenia_na_wizyte_studyjna_do_Rudzienic[1]

Serdecznie zapraszam S.Pańczuk