Biesiada Historyczna w Rudzienicach

Utworzono .

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu serdecznie zaprasza do udziału w wizycie studyjnej w Rudzienicach, gm. Iława 30 sierpnia 2009 roku podczas Biesiady Historycznej. W programie biesiady przewidziano:

- odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 760 - lecia Rudzienic

- wyklady. prelekcje, dyskusje historyczne

- powolanie Bractwa Historycznego

- spotkanie z Rycerzami, pokazy sztuki walk rycerskich

- gry planszowe i zabawy historyczne

- wystawa haftu i rzeźby oraz inne atrakcje dla ducha i dla ciała.

Wizyta jest organizowana w ramach projektu „Program LEADER kuźnią lokalnych liderów”, współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  Ma na celu dzielenie się doświadczeniami i praktykami zdobytymi przez Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej w Rudzienicach. Organizacja funkcjonuje od 11 lat i nieustannie podejmuje bardzo aktywne działania na rzecz swojej małej ojczyzny.  Wizyta będzie połączona z Piknikiem Historycznym zorganizowanym podczas obchodów 760 – lecia Rudzienic.

Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz lokalnych liderów funkcjonujących na obszarach wiejskich 11 gmin, na terenie który działa Lokalna Grupa Działania Łączy Nas Kanał Elbląski. Bardzo proszę o potwierdzenie udziału w wizycie.

Program wizyty w Rudzienicach (Gmina Iława) oraz karta zgłoszenia udziału w załączeniu. Organizator w zapewni dojazd grupowy do Rudzienic.

Program_wizyty_studyjnej_Rudzienice_30[1].08.2009_rok
Karta_zgloszenia_na_wizyte_studyjna_do_Rudzienic[1]

Serdecznie zapraszam S.Pańczuk