Współpraca z Regionalnym Ośrodkiem EFS w Elblągu

Utworzono .

Poniżej zamieszczam informację Regionalnego Ośrodka EFS w Elblągu w zakresie doradztwa z promocji projektów, informacji osobowych oraz księgowości projektów w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

S.Pańczuk

Newsletter Nr 15/2009

Regionalny Ośrodek EFS w Elblągu, ul. Zw. Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg, tel. 055 642 18 85

Aktualności:
1.  Interpretacje Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczące PEFS 2007
2.  Rekomendacje dla beneficjentów PO KL dotyczące materiałów promocyjnych
3.  Doradztwo z księgowości w Regionalnym Ośrodku EFS

1. Interpretacje Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczące PEFS 2007:
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w odpowiedzi na pisma Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Poznania jak równie  Departamentu Funduszy Strukturalnych Ministerstwa Edukacji Narodowej wydało kolejne interpretacje odnośnie:
poziomu zabezpieczeń danych osobowych zawartych w dokumencie PEFS 2007
powoływania  specjalnego stanowiska Administratora Bezpieczeństwa Informacji

2.  Rekomendacje dla beneficjentów PO KL dotyczące materiałów promocyjnych:
W związku ze zdiagnozowaniem problemu wydatkowania znaczących środków finansowych przez beneficjentów PO KL na materiały informacyjno-promocyjne (tzw. gadżety), pragniemy przedstawić stanowisko Instytucji Zarządzającej PO KL w przedmiotowej kwestii.

Zgodnie z Planem Komunikacji PO KL gadżety jako materiały promocyjne powinny być stosowane tylko w uzasadnionych przypadkach. Decydując się na produkcję gadżetów promocyjnych należy kierować się w szczególności racjonalnością wydatków i realizacją ponoszonych nakładów w stosunku do osiąganych celów komunikacyjnych. Mając na uwadze powyższe, IZ PO KL rekomenduje ograniczenie tej formy promocji projektów jako charakteryzującej się niską efektywnością oraz zwracanie szczególnej uwagi na budżety projektów tak, aby w akceptowanym przez IOK projekcie, wysokość środków przeznaczonych na gadżety była racjonalna w stosunku do podejmowanych działań. Ponadto z uwagi na wielką różnorodność dostępnych gadżetów promocyjnych, rekomendowany jest wybór gadżetów promocyjnych ściśle związanych z realizowanymi w ramach projektu działaniami. Dla przykładu, jeżeli w projekcie realizowane są szkolenia, to gadżetami zamówionymi w ramach projektu powinien być standardowy zestaw konferencyjny (teczka, długopis, notes), jeżeli natomiast projekt skierowany jest do uczniów, uzasadnione jest zamówienie gadżetów, które będą użyteczne dla tego typu uczestników projektu.

Dodatkowo, ważnym jest, aby gadżety produkowane w ramach projektów dofinansowanych z EFS charakteryzowały się wartością dodaną w postaci zlecania ich produkcji np. podmiotom ekonomii społecznej czy też podmiotom utworzonym dzięki wsparciu EFS np. spółdzielniom socjalnym. Instytucje oraz beneficjenci Programu Kapitał Ludzki powinny produkować również materiały promocyjne zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym takie, które posiadają walor ekologiczny.

źródo: www.efs.warmia.mazury.pl

3. Doradztwo z księgowości w Regionalnym Ośrodku EFS:

Regionalny Ośrodek EFS w Elblągu zaprasza na konsultacje z zakresu księgowości w projektach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aby umówić się na doradztwo z zakresu rozliczania oraz księgowości w projektach Europejskiego Funduszu Społecznego wystarczy zadzwonić (055 642 18 85) lub napisać (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do specjalisty ds informacji i promocji Ośrodka.

Doradztwo świadczyć będzie Anna Krakiewicz - główna księgowa Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Konsultacje odbywać się będą w siedzibie stowarzyszenia, przy ulicy Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu.

Termin jak również godzinę spotkania dopasujemy indywidualnie.

Zapraszamy.....

Ksenia Kowalska
specjalista ds. informacji i promocji
--------------------------------------------------------------------------------
Regionalny Ośrodek EFS w Elblągu przy Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
ul. Zw. Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg, tel. 055-2362716
www.elblag.roEFS.pl