Zaproszenie na konferencję

Utworzono .

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych w Elblągu zaprasza na konferencję organizacji pozarządowych w Starych Jabłonkach.

"Szanowni Państwo,

Organizacje pozarządowe w coraz większym stopniu wpływają na rozwój lokalny i regionalny, są coraz bardziej liczącymi się partnerami administracji publicznej. Współdziałania samorządu i organizacji stają się codzienną praktyką.

Partnerski projekt "Na rzecz aktywnej współpracy" był istotnym krokiem w rozeznaniu, wsparciu i promocji możliwości i metod współpracy samorządu, organizacji, zwłaszcza w kontekście budowania systemu wsparcia sektora pozarządowego na poziomie regionalnym. Kończąc jego realizację zapraszamy Państwa do refleksji nad pytaniem, z które ten projekt nas pozostawia:

„W jaki sposób rozwijać sektor pozarządowy w wymiarze regionalnym?”.

Pytanie to, stanowi główne zagadnienie konferencji, na którą mamy zaszczyt Państwa zaprosić. Wspólnie z uczestnikami projektu temat rozważać będą eksperci z zakresu administracji publicznej i organizacji obywatelskich.

Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 listopada (czwartek-piątek) 2009 roku w Hotelu ANDERS w Starych Jabłonkach. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za współpracę z organizacjami pozarządowymi – w szczegółności uczestników szkoły Pełnomocników, przedstawicieli reprezentacji organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli Centrów organizacji Pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie  formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na wskazany adres. W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy będą potwierdzać udział w konferencji mailowo lub telefonicznie.

W razie szczegółowych pytań prosimy o kontakt z Dagmarą Bielawską pod nr tel. 055 236 27 16, 055 235 33 88, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.".
S.Pańczuk