Regiony turystyczne na styku kultur

Utworzono .

Na prośbę organizatorów zamieszczam informację o Międzynarodowych Targach Łódzkich "NA STYKU  KULTUR", które odbędą się 26-28 lutego 2010 roku w Łodzi.

"W imieniu Zarządu Międzynarodowych Targów Łódzkich oraz własnym serdecznie zapraszam do udziału w XVI Międzynarodowych Targach Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Impreza odbędzie się w Łodzi w dniach 26 - 28 lutego 2010 roku.

Poniżej przesyłam ogólną informację dotyczącą kolejnej edycji targów.

Turystyka to jedna z najpopularniejszych form poznawania świata i ludzi, jak również jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarki. Od wielu lat, organizując Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, uczestniczymy w promowaniu i rozwijaniu polskiego i zagranicznego rynku turystycznego.

Głównym celem imprezy jest zaprezentowanie inicjatyw oraz projektów realizowanych przez instytucje i organizacje powołane do promowania walorów turystycznych miast, państw i regionów świata -  ich historii, kultury, obyczajów, ale także ofert indywidualnych przedstawicieli branży turystycznej.

Zapraszam do wszechstronnej prezentacji dorobku kulturowego, walorów i ofert turystycznych. Targi turystyczne w Łodzi to doskonałe miejsce do upowszechniania takiej wiedzy zarówno w obrębie wynajętej powierzchni wystawienniczej, jak również poprzez udział w imprezach towarzyszących: pokazach, prezentacjach, konferencjach, seminariach. W Łodzi natraficie Państwo na szczególny klimat sprzyjający nawiązywaniu zarówno kontaktów biznesowych, jak i indywidualnych.

Tematyka targów: promocja państw, miast, regionów turystycznych świata, obiektów turystycznych; oferty: touroperatorów, biur turystycznych, obiektów noclegowych, uzdrowisk, spa, wellness, gospodarstw agroturystycznych, samorządów lokalnych; turystyka kulturowa i kulinarna; usługi: przewozowe, ubezpieczeniowe; oprogramowanie dla turystyki; wydawnictwa.

Przyszłoroczna edycja NA STYKU KULTUR dedykowana jest trzem prezentacjom specjalnym:

SPAcerkiem PO ZDROWIE - prezentacja uzdrowisk i ich ofert leczniczo-rehabilitacyjnych, SPA oraz wellness;
QULTURALNE MIEJSCA SPOTKAŃ - przedstawienie turystyki kulturowej, Europejskich Stolic Kultury, dziedzictwa UNESCO, eventów, wydarzeń kulturalnych;
WYPOCZYNEK Z DUCHAMI – mity, legendy i sympatyczne duchy.

Regionem Partnerskim w tej edycji targów jest WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE.

Targom towarzyszyć będą:
Łódzki Jarmark Turystyczny, czyli workshop organizowany przez TTG Poland oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie.
Forum Polskich Touroperatorów.
Prezentacje filmów promocyjnych przygotowanych przez Wystawców.
Konkurs „Wystawca Targów NA STYKU KULTUR 2010”.
Polski Producent Żywności - Wojewódzki Etap Konkursu.
Pokazy kuchni regionalnych.
Gala Wieczorna dla  Wystawców.

Mam nadzieję, że propozycja okaże się atrakcyjna i dołączycie Państwo do grona wystawców XVI Międzynarodowych Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Stasiak-Szwajnoch
Kierownik Projektu
tel. +48 42 638 64 73; 637 29 34
fax +48 42 637 29 35
kom. 605 630 851
www.mtl.lodz.pl"

 

S.Pańczuk