Publikacja FDPA o odnawialnych źródłach energii

Utworzono .

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w Warszawie nformuje o publikacji dotyczącej odnawialnych źródeł energii:

"Miło nam poinformować, że nasza nowa publikacja "Odnawialne źródła energii i działania adaptacyjne do zmian klimatu w rolnictwie i na wsi - przykłady doświadczeń w UE”, jest już dostępna na naszej stronie internetowej  http://www.fdpa.org.pl/pl/sub/34,publikacje.html w formie elektronicznej. Wydawnictwo można pobrać w formacie PDF. po wypełnieniu formularza.

Książka prezentuje szerokie spectrum treści związanych z „zieloną” energią, poszczególnymi rodzajami OZE, a także aspektów prawnych i działań adaptacyjnych do zmian klimatu. Wydawnictwo stanowi cenne źródło informacji dla zainteresowanych problemami ochrony środowiska, dostępności niskotemperaturowych źródeł energii, a także rozwiązaniami technicznymi i eksploatacją stosowanych urządzeń. W publikacji zostały również przedstawione przykłady praktycznych zastosowań OZE w krajach unii europejskiej. 
Publikacja, nad którą redakcję naukową objęła dr hab. inż. Anna Grzybek, została opracowywana przez zespół ekspertów z dziedziny rolnictwa, odnawialnych źródeł energii a także prawa unijnego z ośrodków naukowych oraz instytucji związanych z obszarami wiejskimi z obszaru całej Polski.

Opracowanie stanowi element projektu realizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej w konkursie „Pięć lat członkostwa Polski w UE”. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy oraz promocja dobrych praktyk z zakresu OZE z terenu UE.

Promocja publikacji odbyła się 5 listopada 2009 roku w Centrum Konferencyjnym Ambasady Brytyjskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii. Relacja z konferencji znajduje się na stronie http://www.fdpa.org.pl/pl/aktualnosci/33,38,odnawialne_zrodla_energii_a_wies_i_rolnictwo.html

Życzymy miłej lektury !

Karolina Witeska

Specjalista ds. rozwoju obszarów wiejskich
FDPA - Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa
ul. Gombrowicza 19
01-682 Warszawa
tel: + 0 22 864 03 90
fax: + 0 22 864 03 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."

S.Pańczuk