Wizyta studyjna GAL Saalfeld-Rudolstadt w LGD KE

Utworzono .

W dniach 1-2 grudnia 2009 roku na terenie LGD Kanału Elbląskiego z wizytą studyjną przebywała 6 osobowa grupa przedstawicieli GAL Saalfeld - Rudolstadt z Niemiec. Uczestnikami  wizyty byli członkowie Zarządu GAL i dyrektorzy przedsiębiorstw rolnych.

Goście zapoznali się z atrakcjami i obiektami turystycznymi obszaru Kanału Elbląskiego na ternie gmin Iława, Zalewo, Miłomłyn i Pasłęk, w tym zwiedzili Szymbark, Siemiany, Karnity, Osadę Danków, Pochylnię Buczyniec, Pasłęk i Elbląg.

Oficjalną wizytę zakończono spotkaniem z uczestnikami wyjazdu studyjnego 38 osobowej grupy LGD Kanału Elbląskiego do Niemiec w kwietniu 2008 roku, podczas którego został podpisany list intencyjny w sprawie dalszej współpracy.

W Elblągu gości przyjmował Starosta Elbląski Sławomir Jezierski. Podczas spotkania obie LGD zaprezentowały swój potencjał, potrzeby i planowane do realizacji projekty współpracy. Grupa niemiecka zainteresowana jest głównie wymianą doświadczeń między dużymi  producentami rolnym prowadzącymi sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych.

S.Pańczuk