Liga Mistrzów Energii Odnawialnej

Utworzono .

Na prośbę Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć "Energie Cités" zamieszczam poniżej list zapraszający do Ligi Mistrzów Energii Odnawialnej.

"Szanowni Państwo!

Miło nam zaprosić Państwa Lokalna Grupę Działania do współpracy w ramach międzynarodowego projektu „RES Champions League” – „Liga Mistrzów Energii Odnawialnej” (www.ozeliga.pl) realizowanego w programie Komisji Europejskiej Inteligentna Energia dla Europy przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cites".

Projekt trwa od września 2008 r. do sierpnia 2011 r. i ma przede wszystkim na celu utworzenie Ligi Mistrzów Energii Odnawialnej, działającej również po zakończeniu projektu, oraz nowych lig krajowych, promocję miast i gmin wykorzystujących energię odnawialną, a także zachęcenie pozostałych do lepszego wykorzystania OZE.

Na wzór 3 lig istniejących od kilku lat w Niemczech, Francji i Czechach powstały 3 nowe ligi – w Polsce (działająca od marca 2009 r.), Bułgarii i na Węgrzech. Wszystkie tworzą Ligę Mistrzów OZE (otwartą w kwietniu 2009 roku w Brukseli), mającą zrzeszać w sumie 6000 miast i gmin.

Będziemy wdzięczni za zamieszczenie na Państwa stronach i rozpowszechnienie wśród gmin, które są członkami Państwa LGD informacji o Lidze i zaproszenia do rejestrowania on-line miast, miejscowości i gmin wykorzystujących na swoim terenie energię słońca i biomasy.

Jednocześnie gorąco zapraszamy firmy i przedsiębiorstwa do kibicowania Lidze Mistrzów OZE - więcej informacji w załączonym pliku "Dla sponsorów".

Oczywiście jesteśmy otwarci także na inne formy współpracy.

Reprezentuję Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cites" (PNEC), pozarządową organizację pożytku publicznego, która już od 15 lat współpracuje z samorządami lokalnymi realizując krajowe i międzynarodowe projekty z zakresu ochrony środowiska, efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zapraszam na naszą stronę, gdzie można znaleźć więcej informacji o naszej działalności i realizowanych aktualnie projektach: www.pnec.org.pl

Pozdrawiam z nadzieją na pozytywną odpowiedź i przyszłą współpracę.

Z poważaniem
Iwona Korohoda

Stowarzyszenie Gmin
Polska Sieć "Energie Cités"
ul. Sławkowska 17
31-016 Kraków
tel./fax 12 429 17 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."

S.P.