Małe Kroki - Wielki Postęp: debata młodzieży

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpgNa prośbę organizatorów przekazuję zaproszenie  młodzieży do udziału w debacie "Małe Kroki - Wielki Postęp" 19 marca 2010 roku w Elblągu:

"Szanowni Państwo,
Wielkimi Krokami zbliża się termin debaty młodzieżowej Małe Kroki-Wielki Postęp, która odbędzie się w najbliższy piątek, tj 19. marca br. o godz. 10.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ulicy Czerniakowskiej 22.
Debata ma być narzędziem dialogu pomiędzy młodymi ludźmi a ekspertami oraz osobami podejmującymi decyzje na tematy istotne dla młodzieży. Uczestnicy spotkania podczas moderowanych dyskusji w grupach wymienią się doświadczeniami, przedyskutują, co należy zmienić, aby nasz Region był miejscem, w którym młodzi chcą żyć, mieszkać i pracować.
Dyskusja będzie toczyła się wokół czterech tematów:
  • Uczestnictwa w życiu publicznym i dostępu do informacji,
  • Rynku pracy dla młodych osób,
  • Edukacji nieformalnej,
  • Sportu i zdrowia.
Rezultatem projektu będzie publikacja zawierająca opisy wszystkich postulatów i potrzeb młodzieży oraz rekomendacje wytyczające kolejne kierunki działań w polityce młodzieżowej. Trafi ona w ręce polityków, przedstawicieli władz lokalnych i instytucji. Powstanie także film, który będzie relacją z czterech spotkań młodzieży.
Wobec powyższego, serdecznie zapraszamy do udziału w debacie młodzież w wieku 15-30 lat oraz pracujących z młodzieżą chcących zabrać głos w dyskusji. Program debaty oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w załączeniu oraz na stronie www.mlodziez.com.pl. Prosimy o rejestrację do najbliższej środy tj. 17 marca 2010 r.
Dodatkowo zachęcamy do przedstawienia podczas debaty swoich działań i dokonań w ramach różnych kół, grup zainteresowań czy organizacji pozarządowych oraz idei i pomysłów dotyczących przyszłych projektów celem znalezienia partnerów wśród uczestników. W przypadku chęci przygotowania prezentacji prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem. W razie pytań należy kontaktować się drogą mailową – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie – 55 643 43 12.
Realizatorem debaty w Elblągu jest Stowarzyszenie Elbląg Europa. Honorowy patronat nad debatą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Jacek Protas.
Z poważaniem,
Kamila Wałachowska
--
Centrum Organizacji Pozarządowych
prowadzone przez
Stowarzyszenie Elbląg Europa
ul. Stefczyka 7/8;
82-300 Elbląg
tel. 055 643 43 12