Szkolenie nt. młodzieżowych projektów współpracy

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpgSzanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy młodzież i osoby pracujące z młodzieżą z terenu powiatu elbląskiego na szkolenie dotyczące współpracy międzynarodowej.

W dniu 17. kwietnia br. odbędzie się 6. godzinny warsztat, którego celem jest przedstawienie możliwości współpracy międzynarodowej młodzieży.

W trakcie zajęć zostaną poruszone takie zagadnienia jak:
* poznanie programów finansujących międzynarodowe działania młodzieży
* poznanie zrealizowanych projektów i wypracowanie pomysłów na międzynarodowe działania
* zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu tworzenia młodzieżowych projektów międzynarodowych i elementów zarządzania projektem
* wyszukiwanie informacji na temat możliwości uczestnictwa w działaniach międzynarodowych
* sposoby znajdywania partnerów do projektów międzynarodowych
* ćwiczenie rozpoznawania efektów edukacji nieformalnej

Szkolenie kierowane jest głównie do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą z małym doświadczeniem na polu współpracy międzynarodowej bądź dopiero planujący i mający motywację do rozpoczęcia działań międzynarodowych. Na szkolenie zapraszamy również uczestników i realizatorów inicjatyw i projektów młodzieżowym o wymiarze lokalnym

Warsztat będzie prowadzony metodami aktywnymi angażującymi uczestników: ćwiczenia, gry, dyskusje, praca indywidualna i grupowa, studia przypadków. Podczas spotkania poruszane będą realne sytuacji z życia oraz przywoływane doświadczenia uczestniczek/uczestników.

Powyższe zajęcia odbędą się w dniu 17.04.2010 r. (sobota) w godz. 10.00-16.00 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu, ul. Stefczyka 7/8. Szkolenie prowadzone będzie przez doradcę i animatorkę Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu, realizatorkę i uczestniczkę międzynarodowych projektów i szkoleń młodzieżowych - Annę Czerwień.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają materiały informacyjne.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Centrum www.cop.elblag.pl/?page=documents, wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15. kwietnia 2010 r. o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji nt. szkoleń można uzyskać w biurze Centrum.

Serdecznie zapraszamy!
--
Centrum Organizacji Pozarządowych
prowadzone przez
Stowarzyszenie Elbląg Europa
ul. Stefczyka 7/8;
82-300 Elbląg
tel. 055 643 43 12
www..cop.elbag.pl