Równać szanse

Utworzono .

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpgSzanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do udziału w Ogólnopolskim Forum Równać Szanse. Polska, wieś, młodzież – diagnoza, rozwiązania, perspektywy, które odbędzie się w Warszawie, w dniach 27-28 maja 2010 roku.

Celem forum jest ukazanie sytuacji i perspektyw młodzieży z małych miejscowości w I dekadzie XXI wieku w oparciu o wyniki badań, praktykę pracy z młodzieżą oraz prognozy na najbliższe 20 lat.

Forum będzie trwało dwa dni. W pierwszym dniu zostanie przedstawiony portret młodzieży polskiej wsi: szanse i nierówności, kariery szkolne oraz drogi młodzieży wiejskiej na studia wyższe. Zostaną przedstawione i omówione wyniki badań socjologicznych dotyczących warunków, stylu życia i edukacji młodzieży na terenach wiejskich. Będzie również podjęty temat diagnozowania środowiska lokalnego.
Drugi dzień będzie miał charakter warsztatowy i zostanie poświęcony dobrym praktykom pracy z młodzieżą oraz diagnozie lokalnej. Mini-warsztaty prowadzone przez autorów Projektów Modelowych Programu „Równać Szanse” pozwolą uczestnikom poznać sprawdzone metody pracy projektowej z młodzieżą. Warsztaty dotyczące diagnozy umożliwią zrozumienie roli diagnozy w rozpoznaniu potrzeb młodzieży oraz dadzą szansę na poznanie podstawowych technik i aspektów prowadzenia badań społecznych.

W załączeniu program forum.

Osobom uczestniczącym w całym forum (dwa dni) zapewniamy bezpłatny nocleg z 27 na 28 maja oraz wyżywienie.

Zapraszamy do rejestracji swojego udziału w forum pod adresem:
http://www.rownacszanse.pl/strona.php?p=717

Rejestracja będzie otwarta do 15 maja. Liczba miejsc jest ograniczona!

Do 18 maja otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w konferencji.

Z poważaniem
Artur Łęga
Kierownik Progra: "Równać Szanse"

Program_Forum__Rownac_Szanse_27-28maja2010