Zielonym szlakiem rowerowym z Elbląga do Iławy

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_neksus.jpgUczniowski Klub Sportowy NEKSUS w Elblągu w poniedziałek 3 maja 2010 roku organizuje rowerową wycieczkę z Elbląga do Iławy zielonym szlakiem rowerowym. Oto co pisze na jej temat organizator wycieczki Marek Kamm:

"Założenia wycieczki:
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania oznakowało w zeszłym roku zielony szlak rowerowy z Elbląga do Iławy. Grzechem byłoby nie sprawdzić, jakie atrakcje spotkają nas podczas jego przemierzania i co ciekawego na nim zobaczymy. Po dotarciu do Iławy wrócimy PKP do Elbląga, chyba że ktoś będzie innego zdania ;-).

Dla pierwszych 10 osób mam niespodzianki ufundowane przez Stowarzyszenie!

Trasa:
ELBLĄG - Nowakowo - Kępa Rybacka - Bielnik II - Wikrowo - Jegłownik - Gronowo Elbląskie - Zwierzno - Stare Dolno - Święty Gaj - Kwietniewo -  Rychliki - Jelonki - Buczyniec - Lepno - Połowite - Jarnołtowo - Zalewo - Jerzwałd - Siemiany - Szymbark - IŁAWA

Z Iławy wracamy PKP PR.
Iława 18.24 – Malbork-19.28 – Elbląg-20.54  Cena biletu od osoby i roweru to łącznie 22 zł.

Uczestnicy:
Zapraszam WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie lub małoletnie w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Udział w wycieczce jest bezpłatny i każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Serdecznie zapraszam płeć piękną.
Długość całej trasy  to około 130 km, także zapraszam na nią osoby przyzwyczajone do siodełka. Tempo wycieczki będzie spokojne i nie będzie przekraczało 20 km/h. Poza asfaltem zapoznamy się  z lokalnymi drogami terenowymi, także przydadzą się rowery z działającą amortyzacją. Trasa szlaku nadaje się zarówno dla rowerów MTB jak i trekingowych.

Przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć.  Należy mieć ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze. Szczególnie zalecam także założenie kasku na głowę. Jedziemy bez względu na pogodę.

Zbiórka na Placu Jagiellończyka w poniedziałek 3 maja 7:00"

Marek Kamm