Szlak Pocztyliona Przewodnik turystyczny

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_1._szlak_pocztyliona_przewodnik.png "Szlak Pocztyliona przewodnik turystyczny" oprowadza po współczesnej części Krainy Kanału Elbląskiego, po której  już w czasach Zakonu Krzyżackiego prowadził pieszy i konny szlak pocztylionów. Są też informacje o funkcjonowaniu na tym terenie poczty kurierskiej z Berlina do Królewca, czyli od 1616 roku. Przewodnik turystyczny Szlakiem Pocztyliona przypomina historię Konnej Poczty Królewskiej od jej zarania po lata 20-te XX wieku.

Współczesny turystyczny Szlak Pocztyliona składa się z dwóch tras. Pierwsza liczy 22,6 km. Rozpoczyna się w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pałac w Janowie" i biegnie krawędzią Wysoczyzny Elbląskiej. Konie z bryczką można także wynająć w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia Konik" w Kolonii Pilonie oraz GA "Anielska Dolina" w Aniołowie i dojechać do Pól Golfowych "Sand Valley" w Pasłęku.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy druga trasa licząca 13,3 km. Prowadzi ze Stadniny Koni Rzeczna do pochylni Jelenie i wraca do Stadniny, gdzie można obejrzeć kolekcję bryczek. Zachęcamy jednak do przesiadki na statek i rejs Kanałem Elbląskim do Elbląga lub w odwrotną stronę do Małdyt, Miłomłyna lub Ostródy.

Zamieszczam tekst przewodnika turystycznego "Szlakiem Pocztyliona" wydanego razem z ulotką o produkcie turystycznym o tym samym tytule w 2008 roku i wznowionego w 2009 roku przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu. Obie edycje były zaprezentowane podczas IV i V Zlotu Miłośników Aniołów w Aniołowie 30 maja 2008 roku i 13 czerwca 2009 roku.

Szlak_Pocztyliona_Przewodnik_Elblag_2009_(1)

S.Pańczuk