Nasz esej - konkurs o sprawach międzynarodowych

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpg Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ogłasza ósmą edycję konkursu dla studentów szkół wyższych na esej w języku polskim w zakresie spraw międzynarodowych.

Celem konkursu jest popularyzacja problematyki spraw międzynarodowych wśród studentów szkół wyższych. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci kształcący się zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich, w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym. W konkursie nie mogą brać udziału studenci studiów doktoranckich i podyplomowych.

Zgłoszenie udziału w konkursie wraz z tekstem eseju w postaci załącznika należy przesłać do 20 maja 2010 r. na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akceptowane będą wszystkie prace przesłane w formacie Word oraz w formatach .rtf i .txt, z kodowaniem polskich znaków diakrytycznych zgodnie z normą ISO 8859-2. Do konkursu mogą być zgłaszane eseje w języku polskim, nie przekraczające 15 tysięcy znaków i spacji na następujący temat:
Polska w świecie do roku 2020 - szanse i wyzwania dla polskiej polityki zagranicznej.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. imię i nazwisko autora eseju
2. adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej, pod którym można kontaktować się z autorem eseju
3. kierunek i rok studiów, nazwę i adres uczelni autora eseju
4. 2 klauzule o następującej treści:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi pism za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wskazany w niniejszym zgłoszeniu adres poczty elektronicznej, zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.), celem dokonywania przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych stosownych zawiadomień w zakresie zgłoszenia udziału w konkursie, w szczególności o  brakach zgłoszenia i sposobie ich uzupełnienia, a także o wynikach konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 czerwca 2010 r. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej Instytutu.

Autorom esejów, którzy uzyskali najwyższą sumę punktów, zostaną przyznane dyplomy oraz nagrody pieniężne w następującej wysokości:

* 3 000 zł - nagroda pierwsza
* 2 000 zł - nagroda druga
* 1 000 zł - nagroda trzecia

Komisja zastrzega sobie prawo dokonania innego podziału nagród pieniężnych niż powyższy.
Uwaga: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych nie zwraca autorom esejów kosztów związanych ze zgłoszeniem i udziałem w konkursie.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.pism.pl

(J.D)