Zakończony przegląd oznakowania szlaków rowerowych

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_czerwony_r-1.jpgPrzeglądem i konserwacją oznakowania czerwonego, niebieskiego i czarnego szlaku rowerowego zakończono wiosenny przegląd szlaków rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego.

Oznakowanie czerwonego szlaku rowerowego biegnącego z Jezierzyc (Gizerka nad Jeziorakiem) przez Tynwałd, Rudzienice, Mątyki, Gromoty, Ławice i Dziarny do Iławy wymaga uzupełnienia w Tynwałdzie, Rudzienicach, Gromotach i w lesie między Dziarnami a Iławą oraz w Iławie. Stan nawierzchni jest dobry, szlak na całej długości 24 km jest przejezdny. Zmieniono nawierzchnie na asfaltową z Tynwałdu do skrzyżowania z drogą szutrową na Gizerek. Szlak ma 24 km długości.

Oznakowanie niebieskiego szlaku rowerowego, biegnącego z Zalewa przez  Rąbity, Śliwę, Boreczno, Dubę, Mozgowo, Karnity, Dębinkę do Miłomłyna i z Miłomłyna lasami przez Lubień, Liwę, Zalewo, Gil Mały, Gil Wielki, Wiewiórki, Frednowy, Tynwał do Jezierzyc oraz Szałkowa i Iławy, wymaga uzupełnienia w Miłomłynie, Frednowach oraz na długości 4 ,4 km z Jezierzyc do Szałkowa, w związku z przebudową drogi i budową ścieżki rowerowej wokół Jezioraka. Na odcinku z Kwir do Jezierzyc droga jest bardzo trudno przejezdna, gdyż jest placem budowy.  Brakuje również oznakowania szlaku w Iławie w związku z budową obwodnicy północnej Iławy i budową ścieżki rowerowej. Szlak ma długość 68,5 km.

Czarny szlak rowerowy o długości 7,4 km wymaga uzupełnienia oznakowania w Pasłęku przy ul. Dworcowej, przy przecięciu drogi Nr 7 i na końcach szlaku przy połączeniu z zielonym szlakiem rowerowym nad Kanałem Elbląskim i żółtym szlakiem rowerowym w Pasłęku przy Placu 1000-lecia Państwa Polskiego.

Kolejny etap prac to uzupełnienie oznakowania znakami i drogowskazami, zamknięcie którego planowane jest na koniec lipca 2010 roku.

W planach jest łączenie szlaków Kanału Elbląskiego z międzynarodowym R-1 i  transgranicznym R-64 oraz lokalnymi z okolic Morąga i Ostródy, w kierunku Młynar i Tolkmicka, a także Nowego Dworu Gdańskiego.

Planowane jest także wyposażenie szlaków w małą infrastrukturę turystyczną, miejsca postrojowe i wiaty.

S.Pańczuk