Spływ kajakowy Kanałem Elbląskim

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_spyw150latkanauelblskiego2-znczek.jpgPiękna pogoda sprzyja uczestnikom spływu kajakowego z okazji 150 lecia Kanału Elbląskiego, który odbywa się  od 18-20 czerwca 2010 roku.

W spływie bierze udział 88 osób na 48 kajakach pod opieką komandora, pilota i 4 ratowników oraz lekarza. Uczestnikami spływu są wytrawni kajakarze i mniej doświadczone osoby. Podobnie jak różny jest przekrój wiekowy uczestników spływu. Kierownikiem spływu jest Adam Kopiczyński z Nowego Miasta Lubawskiego.

Pierwszego dnia do pokonania pozostaje 22 km szlaku kajakowego, w tym 15 km przez jezioro Druzno i pierwszą pochylnię w Całunach Nowych. Przy drugiej pochylni, planowany jest krótki odpoczynek. Ochotnicy mogą płynąć dalej, aż do dolnego stanowiska pochylni Buczyniec, do Bazy Rekreacyjno - Biwakowej powiatu elbląskiego. Natomiast mniej wprawieni w wiosłowaniu, spacerkiem pokonają około 8 km odcinek drogi biegnący wzdłuż pochylni Jelenie, Oleśnica i Kąty, aż do dolnego stanowiska pochylni Buczyniec, gdzie planowany jest nocleg.

Drugiego dnia do pokonania jest 26 km szlaku z pochylni Buczyniec do Wilamowa, a trzeciego dnia 18 km z Wilamowa do Miłomłyna.

S.Pańczuk