Zdjęcia do filmu "Łączy nas Kanał Elbląski"

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_dsc02708.jpg

W dniach 14-19 lipca 2010 roku są przygotowywane zdjęcia do filmu "Łączy nas Kanał Elbląsk". W pierwszym dniu zdjęciowym zostały wykonane zdjęcia Elbląga, najniższej położonej osady w Polsce w Raczkach Elbląskich, bazy rekreacyjno-biwakowej w Buczyńcu i starówki w Pasłęku oraz nagrane wypowiedzi Starosty Elbląskiego, Wójta Gminy Elbląg i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Drugi dzień zdjeciowy był poświęcony rejsowi "statkiem po trawie" od Elbląga, przez pochylnie w Jeleniach, Oleśnicy i Buczyńcu po przystań w Małdytach, śluzowanie w Miłomłynie do przystani w Ostródzie.  Zdjęcia zostały zrobione także pałacu w Janowie Pomorskim, na Złotej Wyspie w Batorowie, przepompowni w Nowakowie, na promie w Kępinach Wielkich i "Nowej Holandii" w Nowym Polu. Nagrano także pole namiotowe w Wilamowie, zabytki Miłomłyna, Hotel Zamek w Karnitach.

W kolejnych dniach planowane do sfilmowania są atrakcje i inwestycje realizowane w ramach PROW w gminach Markusy, Gronowo Elbląskie, Rychliki i Pasłęk oraz Iława, Susz, Zalewo i Kisielice.

S.P.