Kraina Kanału Elbląskiego na Salon TOUR w Poznaniu

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_reklama_warmia_5_x_6_a_-_902.jpgNa Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2010, które rozpoczną się 20 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich swoją ofertę zaprezentuje ponad 700 wystawców. Nie zabraknie wśród nich, jak co roku, Krainy Kanału Elbląskiego (KKE), którą reprezentują tradycyjnie trzy powiaty: elbląski, iławski i ostródzki.
Po raz pierwszy na targach partnerzy projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” zaprezentują się w nowym trzydziestometrowym stoisku promocyjnym, które jest jednym z produktów projektu. Na stoisku KKE znajdą się również nowe narzędzia promujące obszar, a mianowicie film i prezentacja multimedialna, makieta pochylni Oleśnica, a w targowych wydaniach branżowych periodyków pojawią się artykuły o krainie kanału - w „Obieżyświecie” i w TTG.
W trakcie targów zaplanowano m.in. konferencję "Jak skutecznie stracić klienta w turystyce". Będzie można dowiedzieć się, jak opis oferty w katalogu wpływa na decyzję klienta oraz jakich zachowań w branży turystycznej należy unikać.
Targom turystycznym towarzyszyć będzie premierowa edycja I Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii. Swoją obecność na Festiwalu potwierdziły m.in. dwie tegoroczne zdobywczynie Korony Ziemi - Martyna Wojciechowska i Anna Lichota. Na Tour Salonie pojawi się również Marek Kamiński, zdobywca Bieguna Północnego i Południowego.
Równolegle z targami turystycznymi, na MTP odbędą się Targi Wyposażenia Hoteli Invest-Hotel.

H. Kropidłowski

Starostwo Powiatowe w Ostródzie