Dorobek V Kongresu Obywatelskiego

Utworzono .

_praca-38.jpg Drodzy Państwo,

miło mi poinformować, że ukazały się włśnie następujące poniższe publikacje, zawierające dorobek V Kongresu Obywatelskiego. Można je nieodpłatnie pobrać na stronie www.pfo.net.pl.

- Cele i zasady rozwoju
- Talenty Polaków
- Polskie style życia. Między miastem a wsią
- Jaka wspólnotowość Polaków w XXI wieku
- Jak poprawić rządzenie Polską w XXI wieku
- Jak poprawić komunikację i dialog Polaków
- Rozwój lokalny. Bariery i stymulanty. Wybrane zagadnienia

Tych z Państwa, którzy chcieliby je otrzymać bezpłatnie w wersji papierowej, prosimy o kontakt mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Jednocześnie pragnę poinformować, że następny - VI Kongres Obywatelski odbędzie się 15 i 16 października br. (będzie więc po raz pierwszy dwudniowy!) na Uniwersytecie Warszawskim, a jego hasłem będzie EDUKACJA DLA ROZWOJU. Zasięgiem debaty chcemy objąć cały cykl edukacyjny od urodzenia aż po wiek podeszły i od edukacji formalnej (przedszkola, szkoły, uczelnie), przez pozaformalną (edukacja w pracy i w systemie szkoleń), aż po nieformalne (np. edukacyjna rola rodziców czy rówieśników). Wychodzimy z założenia, że edukacja powinna być naszym priorytetem narodowym i indywidualnym. Przewidujemy również debatę przedkongresową, do której będziemy zapraszali wszystkich chętnych.

Jan Szomburg
Inicjator i Organizator Kongresu Obywatelskiego
Prezes Zarządu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową